پتروشیمی بهتاز شیمی از سال 1374 با هدف تولید و تصفیه روغن شروع به فعالیت نموده و ضمن خدمت به محیط زیست امکان اشتغال بیش از 100 نفر را در آن مقطع ایجاد نموده است. این شرکت با برند بهتاز روغن موتورهایی با تمام سطوح کیفی تولید نموده و سهم مهمی از بازار داخلی و بازارهای فرا مرزی از جمله کشورهای همسایه چون: عراق، افغانستان، پاکستان، امارات متحده و…. را از آن خود نموده است.
در طی رشد فعالیت این شرکت با تشکیل گروه های تحقیقاتی شامل متخصصین رشته های شیمی، مهندسی شیمی، مکانیک و…. در راستای جلوگیری از خام فروشی با تکیه به دانش و تجربه در عرصه تولید انواع تینر روغنی، فوری و انواع هیدروکربن های سبک و سنگین گام نهاده و در میان صنایع زیر دستی صنعت پالایش و پتروشیمی اقدامات ارزنده ای انجام داده است. تلاش و فعالیت این مجموعه باعث کسب افتخارات بسیاری در عرصه های علمی صادرات و تولید دانش فنی شده است. اهتمام و تلاش مدیریت و پرسنل این مجموعه و استفاده از تجهیزات روز آزمایشگاهی منجر به تولیدات مطابق استانداردهای سخت گیرانه کشورهای مقصد صادرات شده است.
این مجموعه با رویکرد حفاظت از محیط زیست و آرمان های آن اقدام به تشکیل هسته HSE و آموزش پرسنل و به کار گیری نیروی کار کشته و ماهر در این زمینه نموده است که تلاش های انجام شده منجر به اخذ تندیس زرین حامیان محیط زیست، لوح تقدیر حامیان زمین پاک و … گردیده است.
با توجه به فعالیت های ارزنده این شرکت، مدیران این مجموعه بارها از طریق نهادها و ارگان های مختلف به عنوان بزرگان صنایع شیمیایی، صادر کنندگان برتر و تولید کننده برتر انتخاب و مورد تایید قرار گرفته اند.
شرکت بهتاز شیمی در حال حاضر با فعالیت هایی نظیر ساخت MeAc ، BuAc ، انواع تینرهای روغنی و فوری با گریدهای مختلف، انواع هیدرو کربن های سبک و سنگین (با بیش از 60 محصول استاندارد سازی شده) مشغول فعالیت می باشد.